Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko podczas pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, który odbył się w dniach 14-15 maja br. w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Odwiedzający mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, takich jak: konkursy, prezentacje artystyczne, warsztaty i koncerty, wykłady m.in. „Program LEADER – nowa perspektywa” oraz „Młody rolnik w Unii Europejskiej”.  Podczas wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Sołtys Roku” w ramach którego uhonorowani zostali zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego.

Na swoim stoisku Lokalna Grupa Działania - " Powiatu Świdwińskiego" prezentowała produkty Gospodarstwa Ekologicznego Krystyna i Andrzej Hapka z miejscowości Ostre Bardo, m.in. pyszne , zdrowe soki z rokitnika,  malin i bzu, grzybki  z szyszką , dynie marynowane i suszone. W ramach promocji LGD udostępniane były  gry planszowe „ Śladami Zabytków Powiatu Świdwińskiego” wydane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kluczkowa oraz Gry memo z zabytkami Powiatu Świdwińskiego wydane przez Stowarzyszenie „Rusinowo Razem”.