W poniedziałek, 5 lutego wystartowała kolejna edycja programu „Danie Wspólnych Chwil” przeznaczonego dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Można uzyskać w nim 8 tysięcy złotych (w postaci e-Kodu do Biedronki) na organizację spotkań dla seniorów.

„Danie Wspólnych Chwil” to projekt, który ma na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych z terenów wiejskich i aktywizowanie lokalnej społeczności.

"Jego zasady są proste - uczestniczące w akcji Koła Gospodyń Wiejskich organizują cykliczne spotkania przy wspólnym stole, na które zapraszają seniorów ze swojej okolicy. Dzięki temu osoby starsze zyskują dodatkową okazję, by spędzić czas z innymi ludźmi, a cała społeczność może się lepiej zintegrować i budować więzi międzyludzkie" - podkreśla Fundacja Biedronka.

W poprzedniej edycji programu (sierpień - grudzień 2023) wzięło udział aż 750 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, które zorganizowały blisko 2200 spotkań przy wspólnym stole dla osób starszych.

Dla Kół Gospodyń Wiejskich, które zakwalifikują się do III edycji programu, przewidziane są dodatkowe aktywności m.in. spotkania z dietetykiem oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Od 5 lutego startuje rekrutacja do programu Fundacji Biedronki (otwarta dla wszystkich chętnych Kół) - po więcej informacji zapraszamy na stronę www.daniewspolnychchwil.pl.

Źródło : https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/bony-na-8000-zlotych-dla-kol-gospodyn-wiejskich

073 20231130 DSC 3935

Fot. Fundacja Biedronki